Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod., 17:45 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

23. cezročná - OZNAMY (6. 9. 2015)

Dnes po svätých omšiach je prvonedeľná ofera – zbierka pre potreby našej farnosti. Za vaše milodary srdečne Pán Boh zaplať.

Dnes (v nedeľu) o 19.00 hodine bude na fare stretnutie farskej pastoračnej rady. Prosíme o účasť všetkých kostolníkov, organistov, vedúcich spevokolov a zodpovedných za rôzne oblasti činnosti našej farnosti.

Od pondelka začíname duchovné hody v kostole Dulov, ktorý je zasvätený Sedembolestnej Panne Márii. Od pondelka do piatku budú sväté omše v Dulove o 17.30 hodine a sláviť ich budú kňazi, ktorí pôsobili v našej farnosti: Milan Polák, Dušan Pecko, František Mikuláš, Juraj Sedláček, Igor Škrabák a Peter Holbička. Každý deň od pondelka do piatku pôjde aj autobus o 16.30 z Námestia Pruskom po trase Mikušovce, Tuchyňa ku kostolu v Dulove. Po svätých omšiach vás autobus po tejto trase rozvezie aj domov. Piatková večerná svätá omša bude premiestnená z Pruského do Dulova. V Pruskom budú sväté omše od pondelka do piatku ráno 6.30.

V sobotu 12. septembra bude požehnanie pamätníka sv. Faustíny na hore Butkov. Hlavný celebrant bude Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup. Odchod autobusu z Pruského bude o 13.30 z námestia. Autobus pôjde cez obce o 13.00 z Mikušoviec cez Tuchyňu, Dulov, Horovce a Pruské. Prihláste sa v sakristii, sms správou alebo cez internet.

Začíname s prihlasovaním a prípravou na 1. sväté prijímanie, ktoré bude v budúcom roku 2016. Prihlášky si môžete prevziať na budúcu nedeľu po svätých omšiach. Prosíme rodičov prvoprijímajúcich detí, aby prichádzali spolu s deťmi na nedeľnú svätú omšu. Každé dieťa dnes dostane slovníček, do ktorého na každej nedeľnej omši dostane nálepku s obrázkom danej nedele. Pre deti, ktoré budú mať vyplnený celý slovníček, bude za odmenu výlet.

Každú stredu od 17.00 do 18.30 pozývame deti a mládež na eRko stretká: pingpong, hry, stolný futbal a floorball v telocvični pastoračného centra. Do telocvične si treba priniesť prezuvky.

V sobotu o 13.00 hodine vo františkánskom kostole sviatosť manželstva príjmu: Martin Jakúbek z Pruského a Mária Baginová z Bohunic. O 15.00 hodine vo farskom kostole Milan Škvaro z Pruského a Zuzana Mončeková z Bohuníc. Mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.

Pripomíname, aby ste poopravovali kaplnky a kríže našej farnosti, ktorých je 64 a všetky sú odfotené na stránke farnosti. Začiatkom októbra urobíme nové fotografie, označenia a evidenciu všetkých krížov a kaplniek našej farnosti.

Na Národný pochod za život organizujeme autobus na 2 dni. Odchod autobusu bude v sobotu o 10.00 hodine z Námestia v Pruskom. V nedeľu bude samotný pochod za život a v sobotu pestrý program. Treba si zobrať karimatku a spacák. Prihláste sa cez internetovú stránku farnosti.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

6.3o

6.3o

fran.

6.3o

13.00 frant.,

15.00, 17.45

7.20, 10.15

17.45 fr.

Horovce

 

 

 

 

 

 

9.0o

DUlov

17.30

17.30

17.30

17.30

17.30

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

 

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

 

 

9.0o