Biblická vízia farnosti

Dôveruj celým svojím srdcom Pánovi a nespoliehaj sa na svoj um! (Prís 3, 5-6)

Ak je Boh za nás, kto je proti nám? Keď on vlastného Syna neušetril, ale vydal ho za nás všetkých, akože by nám s ním nedaroval všetko!?(Rim 8, 31-32)

Na zasmiatie :-)

Malý chlapec sa modlí:
Pane Bože, ďakujem za otecka, za mamičku a prosím aj za Teba, Pane Bože, opatruj sa a dávaj na seba pozor, aby sa Ti nič nestalo, lebo čo by sme si bez Teba počali?
Oslavovať Ťa chcem, Bože, môj kráľ, a Tvoje meno velebiť navždy a naveky. Budem Ťa velebiť každý deň a tvoje meno chváliť navždy a naveky (Zalm 145, 1-2)

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

19. cezročná - OZNAMY (13. 8. 2017)

Dnešná nedeľa je slávená v našej farnosti ako poďakovanie Panne Márii za odvrátenie moru v roku 1831. Ďakovnú svätú omšu budeme sláviť o 14.00 h na cintoríne v Pruskom. Všetci farníci ste pozvaní. Možnosť svätej spovede bude priamo pred omšou od 13.00 hodiny na cintoríne.

Aj v nasledujúcom týždni pokračujeme v modlitbe ruženca vo zvyčajných časoch, utorok bude ruženec pred omšou.

V utorok je cirkevne prikázaný sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Sväté omše: Pruské ráno 6.30 u františkánov a večer 19.30; Horovce 13.00 spoločne s pešími pútnikmi do Čenstochovej, Dulov 18.30. Po večernej omši v Pruskom bude sviečkový sprievod k Matke Božej Panne Márii na cintorín. Prineste si sviečky.

Budúcu nedeľu o 14.00 h budeme sláviť svätú omšu na Vršatci, pri Kaplnke Panny Márie Kráľovnej na Brezovej. Môžete priniesť aj koláčiky, aby ste ponúkli moravských pútnikov. Pútnici prichádzajú na bicykloch, traktoroch, autách, motorkách a samozrejme pešo, to je najzdravšia a najlacnejšia doprava.

Odchod autobusu na púť mládeže do Zakopaného je v stredu o 6.00 z Pruského. Ešte sú voľné miesta, môžete sa nahlásiť.

V sobotu 19. augusta 2017 vás pozývame na púť rodín a mládeže. Duchovný program bude na SKALKE, kde budeme mať modlitbu ruženca a svätú omšu. Popoludní bude návšteva Akvaparku DELFÍN v Uherskom Brode. Cena 10 eur, deti zdarma, zahrnutý v cene je už aj akvapark. Cesta je platená z príspevkov z 2 % z daní. Odchod autobusu je o 9.00 z Námestia v Pruskom. Prihláste sa prihláškou cez internet.

V piatok po večernej svätej omši o 19.00 bude záverečný koncert gospelového tábora. Vystúpia deti z tábora, Slávka Tkáčová, víťazka Gospeltalentu roku 2013 a Peter Pavlíčko klavírny virtuóz.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

17.30 r

6.3o fr

19.30

6.3o

17.30 r

6.3o fr.

17.30 r

17.30

17.45

7.20, 10,15

17.45 fr.

Horovce

 

13.00

 

17.30 r

 

 

9.0o

Dulov

 

18.30

 

 

 

 

8.00

Vršatec

17.3o r

 

 

 

 

 

14.00

Krivoklát

17.3o r