Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Na konci hodiny náboženstva sa katechétka opýta žiakov: "Kto z vás by chcel ísť do neba?" Všetci sa hlásili okrem Móricka. "Čo, ty nechceš?", pýta sa ho katechétka. "Ja by som chcel, ale sľúbil som mame, že po škole pôjdem rovno domov."
„Láska je skutok viery a kto je slabý vo viere, je slabý aj v láske.“ (E. Fromm)

Nedeľné sväté omše

Pruské 7.20, 10.15, 17.45
Dulov 8.00
Horovce 9.15

14. cezročná - OZNAMY (5. 7. 2015)

Dnes po svätých omšiach je prvonedeľná ofera – zbierka pre potreby našej farnosti. Za vaše milodary srdečne Pán Boh zaplať.

Dnes popoludní o 14.00 hodine je svätá omša na Ostrej Hore nad Horovcami. Sláviť ju bude salezián Ondrej Púček, rodák z Hornej Poruby.

Prázdniny a dovolenky sú časom odpočinku a čerpania aj duchovných síl. Rodičia, prichádzajte spolu s deťmi na sväté omše aj počas letných prázdnin a vyhľadajte vždy v nedeľu kostol aj počas dovoleniek mimo domova. Želáme vám krásne prázdniny a dovolenky :-).

Počas leta vám budeme vo farských oznamoch ponúkať tipy na rodinné výlety. Dnešný tip na výlet: vyhliadková veža v Trenčianskej Závade. Veža je voľne verejnosti prístupná a má výšku 25 metrov. Po výstupe na vežu získate krásny pohľad na okolité vrchy a pohoria, ktoré sú vyznačené na panoramatických tabuliach. V blízkosti veže je aj gazdovstvo Uhliská, kde môžete zaparkovať auto a uvidieť rôzne zvieratá i koníky.

Počas leta budú v pastoračnom centre tábory a eRko kurzy. Budeme vďační, ak nám pomôžete zeleninou alebo ovocím, ktoré môžete priniesť priamo do pastoračného centra do kuchyne, ktorá je v dolnom poschodí.

Piatková večerná svätá omša v Pruskom o 17.30 hodine je obetovaná za naše rodiny a priateľstvá. Po svätej omši je adorácia a eucharistické požehnanie. Svätú omšu a adoráciu sprevádza spevokol G.E.N.´80 a do spevov sa môžete zapojiť cez premietanie textov piesní. Objednaný autobus pôjde cez jednotlivé obce o 16.30 z Mikušoviec.

V utorok 7. júla pozývame deti a mládež na celodenný výlet do Terchovej na Jánošíkove diery a na kúpalisko v Žiline. Odchod autobusu je o 8.00 hodine z Námestia v Pruskom. Poplatok je 5 € a prihlásiť sa môžete na telefónnom čísle 0905/532597.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

6.3o

6.3o

frant.

17.30

17.45

7.20, 10.15

17.45 fr.

Horovce

 

 

 

 

 

 

9.0o

Dulov

 

 

 

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

 

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

 

 

9.0o