Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

KRISTA KRÁĽA - OZNAMY (22. 11. 2015)

Dnes (v nedeľu) vystúpi na večernej svätej omši Zbor mládeže z Chrámu sv. Bazila v hlavnom meste Ukrajiny v Kyjeve. Svätú omšu bude sláviť misionár o. Peter Krenický, ktorý pôsobí na Ukrajine. Po svätej omši bude koncert a diskusia.

V piatok bude v Pruskom o 17.30 celofarská svätá omša a v stredu eRko stretká. Zajtra (v pondelok) o 9.30 hodine bude vo farskej telocvični cvičenie s malými deťmi.

Budúca nedeľa je 1. adventná. Po svätých omšiach bude zbierka na charitu a pre potreby našej farnosti. Na prvú adventnú nedeľu budeme požehnávať adventné vence, pri ktorých sa počas adventu môžete vo svojich domácnostiach modliť. Adventný veniec so štyrmi sviecami si môžete priniesť a položiť ho začiatku svätej omše pred obetný stôl.

S deťmi spoločne zdobíme stromček v kostole. Budúcu nedeľu si môžete deti priniesť prvú ozdobu – salónku z papiera, ktorú si vyrobte, vyfarbite a napíšte na ňu aj svoje meno a priezvisko. Pred svätou omšou môžete ozdobu zavesiť na stromček.

Aj v tomto roku budeme počas Vianoc koledovať DOBRÚ NOVINU, a tým pomáhať deťom vo farnostiach, kde sa majú oveľa horšie ako my tu na Slovensku. Prvé stretnutie koledníkov v Pruskom bude budúcu nedeľu o 14.00 v klubovni. V Bohuniciach bude stretnutie tiež o 14.00 hodine v starej škole. V sakristii (alebo cez internet) môžete zahlásiť svoje čísla domov, ktorí chcete, aby Vás koledníci počas Vianoc navštívili. V tomto roku pôjdeme po požehnanie koledníkov k otcovi biskupovi do Žiliny v sobotu 12. decembra. Odchod autobusu bude o 8.00 hodine z Mikušoviec cez jednotlivé obce a v Pruskom o 8.30.

Dňa 9. januára 2016 sa v Kultúrnom dome v Mikušovciach uskutoční farský ples. Lístky v cene 15 € si môžete zakúpiť cez internetovú stránku farnosti, kde je uvedené telefónne číslo hlavného organizátora Jána Pecuša. Kto by chcel niečo darovať do tomboly, môže to priniesť na faru alebo do sakristie.

Od pondelka začíname piecť v pastoračnom centre vianočné oblátky. Dobrovoľníci, môžete sa zapojiť od 8.00 ráno do 20.00 večera.

Pripravujeme farský stolový kalendár s kresťanskými sviatkami. Môžete si ho zakúpiť na budúcu nedeľu aj pre svojich známych a rodiny v sakristii za 2 eurá.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

6.3o

6.3o

17.30

17.45

7.20, 10.15

17.45

Horovce

 

 

 

 

 

 

9.0o

Dulov

 

 

 

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

 

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

 

 

9.0o