Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Na hodine náboženstva sa katechétka pýta žiakov: "Ktorá je prvá sviatosť?" Malá Anička odpovedá, že je to sviatosť manželstva. Katechétka ju opravila, že prvou sviatosťou je krst. Ale Anička sa nedala: "V našej rodine to tak nie je. My sme slušná rodina a vieme, čo sa patrí. Najprv sobáš a až potom krst."
"Hľa, Baránok Boží, ktorý sníma hriechy sveta..."

Nedeľné sväté omše

Pruské 7.20, 10.15, 17.45
Dulov 8.00
Horovce 9.15

50. farský leták - máj, jún 2018

Modlitba svätého ruženca v prírode: 

nedeľa 29. apríla, 14.00 – pri kaplnke na Chrasti nad Tuchyňou

nedeľa 6. mája, 14.00 – Horovce, pri kríž

nedeľa 13. mája, 14.00 – Vršatské Podhradie, pri kaplnke na Brezovej 

nedeľa 20. mája, 14.00 – Krivoklát, pri zvonici nad školou

nedeľa 27. mája, 14.00 –  pri kaplnke v Bohuniciach nad kaštieľom

12. mája 2018 - Misijná púť detí

Pozývame deti a mládež na Misijnú púť detí, ktorá sa uskutoční 12. mája v Rajeckej Lesnej. Odchod autobusu bude o 7.30 hodine spred kostola v Pruskom. O 7.00 hodine z Mikušoviec cez Tuchyňu, Horovce a Dulov. Poplatok je 1euro. Obetný dar je konzerva a prihlásiť sa môžete cez stránku našej farnosti. prihlásenie 

20. mája 2018 - Misijný koláč: podpora pápežských misijných diel,  ochutnaj koláč a prispej na misie www.misijnediela.sk

Pozývame vás na misijný koláč, ktorý budeme podávať po svätých omšiach v Pruskom, Horovciach a v Dulove v nedeľu 20.5. Každý z nás si má čo obliecť, každý máme čo jesť, máme svoje rodiny, priateľov, domov, kam môžeme prísť… Koláčiky sa budú podávať za dobrovoľný príspevok na misie. Kto chce, môže prispieť na Pápežské misijné diela detí, ktoré podporujú deti v Afrike, ktoré sa majú oveľa horšie ako my. Veríme, že aj týmto spôsobom pomôžeme a uskutočníme Ježišovu prosbu: „Blaženejšie je dávať, ako prijímať.“ Sk 20,35

„Chceme robiť nepatrné veci s obrovskou láskou.“ Matka Tereza

HODOVÁ sv. omša v Horovciach – nedeľa 27. mája 2018

Kostol v Horovciach je zasvätený Najsvätejšej Trojici, a tak práve v túto nedeľu budeme sláviť v kostole v Horovciach hodovú svätú omšu o 9.00 hodine. Svätú omšu bude sprevádzať miestny spevokol pod vedením Maroša Tomana.

BOŽIE TELO so Sedmerovankou – nedeľa 3. júna 2018

 Eucharistická procesia v Pruskom bude v   nedeľu (3. 6.) po svätej omši 10.15, ktorá bude  na námestí. Slávnosť bude sprevádzať dychová  hudba Sedmerovanka. Deti, môžete si priniesť  lupienky kvetov na výzdobu okolia kostola.

FARSKÝ DEŇ – nedeľa 17. júna 2018

Pre všetkých ľudí dobrej vôle pripravujeme farský deň v nedeľu 17. júna. 

Od 15.00 na farskom dvore bude posedenie pri dychovej hudbe SEDMEROVANKA zo Sedmerovca.

Počas programu sa budú podávať bryndzové halušky a guláš. Cena jednej porcie bude 2 €.

Sprievodný program od 15.00 hodiny: návšteva krypty farského a františkánskeho kostola, ochutnávka omšového vína vo farskej pivnici, káva vo farskej kuchyni, súťaže pre deti

FOTO kniha našej farnosti

Ponúkame vám knihu s 1000 fotografiami z našej farnosti. Za 15 € si ju môžete zakúpiť v kostole.

Medžugorie - voľné sú posledné miesta

Od nedele 3.6. do soboty 9.6.2018 – bližšie informácie a prihlásenie na www.farapruske.sk