Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

5. cezročná - oznamy (8. 2. 2015)

Dnes po svätých omšiach je ofera – zbierka pre potreby našej farnosti. Za vaše milodary srdečne Pán Boh zaplať.

V stredu 11. februára je sviatok Lurdskej Panny Márie a je to aj Medzinárodný deň chorých. Počas svätých omší budúcu nedeľu budeme udeľovať sviatosť pomazania chorých. Tí, ktorí máte v rodine chorých alebo starších členov, preukážte im dobrý skutok a privezte ich podľa možnosti na svätú omšu. Sviatosť môže prijať každý, kto dovŕšil 65-ty rok veku života alebo potrebuje posilu v chorobe. Sväté omše budúcu nedeľu budú slávené za všetkých chorých a nevládnych našej farnosti. V tento deň navštívme opustených a chorých, aby sa nikto necítil sám.

V stredu o 17.30 bude v Pruskom detská svätá omša. Pred omšou bude nácvik piesní. Po svätej omši do 19.00 hodiny budú hry a futbal v pastoračnom centre. V piatok večer o 17.30 vás pozývame na celofarskú svätú omšu. Pôjde aj objednaný autobus.

Dnes začíname kurz prípravy na birmovku podľa rozpisu, ktorý dostali birmovanci. Príprava bude prebiehať v skupinkách s animátormi. Prosíme, modlite sa, aby počas prípravy Duch Svätý účinkoval v nás, ktorí budeme birmovancov pripravovať a aj v tých, ktorí sa pripravujú prijať túto sviatosť. O modlitby prosíme rodičov, starých rodičov, modlitbové skupiny.

V sobotu o 15.00 hodine vo farskom kostole sviatosť manželstva prijmú: Vladimír Minárik z Ilavy a Dominika Nemčková zo Slávnice. Mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.

Od utorka 9. 6. do pondelka 15. 6. 2015 putujeme spoločne z našej farnosti do známeho miesta modlitby, do Medžugoria. Program púte bude v Medžugorí, kde sa budeme zúčastňovať večerného duchovného spoločenstva a navštívime komunity, ktoré sú ovocím modlitieb. Nezabudneme samozrejme ani na more, kde by sme mali byť tri dni. Poplatok 180 EUR zahŕňa cestovné autobusom, ubytovanie 4 noci, raňajky a večera, spoločné poistenie. Prihláste sa čím skôr cez stránku www.farapruske.sk alebo sms na číslo 0905/532597

Farská charita Pruské organizuje v sobotu 14. februára 2015 fašiangovú BURZU bez peňazí. Ak máte doma detské oblečenie, knižky, hračky, elektrospotrebiče, športové potreby, CD, DVD či jednoducho čokoľvek, čo je vám ľúto vyhodiť, môžete to darovať do burzy. V prípade, že sa veci neminú, venujeme ich tým, ktorí pomoc potrebujú. Burza sa týka teda čohokoľvek a hlavne vecí do domácnosti. Všetky veci treba doniesť čisté a funkčné.

Zber darovaných vecí bude: piatok 13. februára 2015 – telocvičňa Pastoračného centra Pruské – od 9.00 do 17.00 hodiny.

Burza vecí (môžete si prísť niečo vybrať): sobota 14. februára 2015 – telocvičňa Pastoračného centra Pruské – od 9.00 do 14.00 hodiny.

Súčasťou burzy budú aj sprievodné aktivity: spoločenské hry pre deti, maľovanie na tvár, súťaže pre deti a šišky.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

17.3o

6.3o

17.3o

15.00

17.45

7.20, 10.15

17.45

Horovce

 

17.3o

 

 

 

 

9.0o

DUlov

 

 

6.3o

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

17.3o

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

6.3o

 

9.0o