Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

25. cezročná - OZNAMY (18. 9. 2016)

Počas tohto týždňa bude prebiehať v našej farnosti zbierka plodov zeme pre seminár a pastoračné centrum. Kto chce pomôcť, môže priniesť: zemiaky, zeleninu, ovocie, fazuľu, orechy, zaváraniny a iné potraviny. Dary môžete priniesť do garáže farského dvora počas nasledujúceho týždňa. Na farské hody vyzdobíme františkánsky kostol z plodov zeme, takže prosíme aj o výstavné ovocie a zeleninu :-). Kto chce prispieť na seminár, môže prispieť do pokladničiek v kostole.

V piatok po svätej omši bude adorácia spojená so spevom chvál a modlitbou za rodiny a vnútorné uzdravenie. Autobus pôjde z jednotlivých obcí vo zvyčajnom čase, teda o 16.30 z Mikušoviec.

V sobotu o 16.00 hodine si sviatosť manželstva v kostole v Tuchyni vyslúžia: Martin Mikoláš z Tuchyne a Mária Hrašková z Nových Zámkov. Mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania. 

Každý utorok a štvrtok od 19.00 do 20.00 hodiny bude vo farskej telocvični Zumba. Poplatok za hodinu je 1 EURO. Je to tanečné cvičenie na získanie kondície a relaxu.

Prihlášky na 1. sväté prijímanie detí si môžete, rodičia, zobrať v sakristii. Prosíme rodičov o účasť na nedeľných svätých omšiach spoločne s deťmi. Pre každé dieťa máme slovníček na nálepky. Prihlášku stačí priniesť na stretnutie rodičov, ktoré bude koncom októbra na fare. Termín stretnutia vyhlásime v nedeľných oznamoch.

Hodová BURZA bez peňazí 2016

V nedeľu 9. októbra 2016 organizujeme autobus do Žiliny na koncert projektu ZBORY s názvom "Láskou nás prikrývaj". Koncert vznikol z viacerých kostolných zborov a hudobníkov. Poplatok za autobus a vstupné je 10 €. Začiatok koncertu je v Žiline o 18.00 hodine a odchod autobusu je o 16.00 hodine z Námestia v Pruskom. Prihláste sa cez innternetovú stránku našej farnosti.

Jááánošííík po tristo rokoch so SĽUK-om

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

 

6.3o

 

6.3o fr.

17.30

17.45

7.20, 10.15

17.45

Horovce

 

6.3o

 

 

 

 

9.0o

DUlov

 

 

6.3o

17.30

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

17.30

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

6.3o

16.00

9.0o

vešatec

6.3o