Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

2. veľkonočná nedeľa - OZNAMY (3. 4. 2016)

Dnes je Nedeľa Božieho milosrdenstva a v túto nedeľu podporujeme prenasledovaných kresťanov vo svete, o 15.00 hodine sa v kostole budeme modliť korunku k Božiemu milosrdenstvu.

Odchod autobusu na púť do Krakova bude v sobotu o 4.00 hodine ráno z Námestia v Pruskom.

20 mládežníkov sa zúčastňuje obnovy na chate Dúžavy a pripravujú aj program pre evanjelizáciu mládeže našej farnosti. Vďaka za ochotu i dobrého ducha a prosíme o modlitby.

Je pekné, ak rodičia privádzajú na nedeľnú svätú omšu svoje deti už odmalička. Ježiš povedal: „Nechajte deti prichádzať ku mne.“ Nevadí, ak si deti v kostole aj pobehajú a sú hlučnejšie. Jediná časť omše, kedy prosíme, aby ste radšej vyšli von, ak plačú alebo vyrušujú, je kázeň. Ježiš požehnával deti tým, že kládol na ne ruky. Privádzajte svoje deti na požehnanie a nezabudnite im pripomenúť, aby si dali na ústa prst – to platí hlavne pre staršie deti, pokiaľ neboli na prvom svätom prijímaní. Chlapci môžu prísť miništrovať.

Cirkevná škola v Novej Dubnici oznamuje, že piataci ZŠ sa môžu prihlásiť do prímy 8-ročného gymnázia a deviataci do 4-ročného gymnázia alebo do SOŠ s odborom technické lýceum.

U výchovnej poradkyne vo svojej škole je potrebné žiadať vypísanie prihlášky do Spojenej školy sv. Jána Bosca v Novej Dubnici v termíne do 8. 4. 2016. Na podrobnosti o štúdiu sa môžete informovať priamo v škole, kontakty sú na www.ssnd.sk.

Katolícka škola formuje budúce generácie veriacich, preto má veľký význam pri budovaní Cirkvi. Prosíme vás, aby ste podporili túto cirkevnú inštitúciu v našom regióne tým, že v rodinách budete aktívne sprevádzať svoje deti pri výbere strednej školy.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

6.3o

6.3o

17.3o

17.45

7.20, 10.15

17.45

Horovce

 

 

 

 

 

 

9.0o

Dulov

 

 

 

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

 

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

 

 

9.0o