Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Programátor sa v kostole modlí:
"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Najskôr sa postavíme na nohy, keď si kľakneme na kolená…

Nedeľné sväté omše

Pruské 07:20 hod.,
10:15 hod.
Dulov 08:00 hod.
Horovce 09:15 hod.

19. cezročná - OZNAMY (9. 8. 2015)

Dnes po svätých omšiach je ofera – zbierka pre potreby našej farnosti. Za vaše milodary srdečne Pán Boh zaplať.

V sobotu je cirkevne prikázaný sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Tento sviatok je slávený v našej farnosti ako poďakovanie Panne Márii za odvrátenie moru v roku 1831. Ďakovnú svätú omšu budeme sláviť v sobotu o 17.45 hodine na cintoríne v Pruskom pre celú farnosť. Svätú omšu bude mať páter Ján Štefanec, provinciál misionárov Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku a rodák z Tuchyne.

Z jednotlivých obcí môžete putovať aj procesiou. Dodržme sľub, ktorý dali naši predkovia a v tento deň neponúkajme a nepime alkoholické nápoje. Naši predkovia sľúbili, že tento deň bude najviac slávený a pristúpime aj k svätému prijímaniu. Možnosť svätej spovede bude priamo pred slávnostnou omšou od 16.30 hodiny na cintoríne.

V Horovciach bude svätá omša o 13.00 spolu s pútnikmi, ktorí peši putujú z Trnavy do Čenstochovej.

Tip na výlet: Terchová, kde je krásna príroda, pohyblivý betlehem v kostole a krížová cesta na kopci oproti kostolu. Dnes (v nedeľu) začíname eRko tábor v Škole v prírode v Terchovej. Odchod autobusu bude o 15.00 hodine z Námestia v Pruskom. Začneme spoločnou modlitbou v kostole. V stredu o 19.00 hodine budeme mať táborovú svätú omšu v Škole v prírode v Terchovej, tak sa môžete zúčastniť rodičia a príbuzní detí a vedúcich :-).

Od utorka do štvrtku budú ranné sväté omše o 6.30 aj v Krivokláte.

Môžete si nahlasovať termíny sobášov už na rok 2016. Prípravou na túto sviatosť je v našej farnosti snúbenecký kurz, ktorý vedú manželia Monika a Peter Mojtovci spolu s ďalšími manželmi a kňazom. Povzbudzujeme vás, aby ste prijali sviatosť manželstva a vybrali si jeden termín z kurzov, ktoré sú uvedené na stránke našej farnosti. Kurz prebieha počas celého víkendu v Pastoračnom centre Jonatán Pruské a najbližší termín je 5.-6. septembra. Prihláste sa cez internet.

Budúci rok budú Svetové dni mládeže so Svätým Otcom Františkom v Krakove. Je to výnimočná príležitosť tam ísť vzhľadom na blízku vzdialenosť. Budeme sa snažiť, aby nás išlo z našej farnosti najviac, ako sa dá.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

6.3o

6.3o

6.3o

frant.

17.30

17.45

cintorín Pruské

7.20, 10.15

17.45 fr.

Horovce

 

 

 

 

 

 

9.0o

DUlov

 

 

 

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

 

 

 

 

10.30

Tuchyňa

 

 

 

 

 

 

9.0o

krivoklát

 

6.3o

6.3o

6.3o