Biblická vízia farnosti

"S radosťou pôjdeme do domu Pánovho." (Ž 122)
"Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním." (Mt 2,28)
"Nechajte deti prichádzať ku mne! Nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo." (Mt 19,14)
"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi." (Mt 18,12)

Na zasmiatie :-)

Manžel príde večer z práce a privedie so sebou dobrého kamaráta. Kým ten čaká v izbe, manželka v kuchyni zúri: „Nemám hotové vlasy ani mejkap, v dome neporiadok, riady neumyté, od rána som v pyžame, nemôžem sa teraz babrať s večerou! Prečo si ho sem doviedol?“ Muž odpovedá: „Lebo uvažuje o tom, že sa ožení.“
Všetkým farníkom vyprosujeme požehnaný Advent!

Nedeľné sväté omše

Pruské 7.20, 10.15, 17.45
Dulov 8.00
Horovce 9.15

17. cezročná - OZNAMY (24. 7. 2016)

V utorok je sviatok svätého Joachima a Anny – svätá omša bude večer o 17.30 v Tuchyni, kde je im zasvätený kostol. V stredu je sviatok svätého Gorazda a večer o 17.30 hodine bude svätá omša v Mikušovciach, kde je kostol zasvätený práve tomuto svätému.

V piatok vás pozývame na celofarskú chválovú svätú omšu o 17.30 hodine v Pruskom. Autobus pôjde vo zvyčajnom čase.

V sobotu o 15.00 hodine manželstvo uzatvoria: Michal Kalus z Vydrnej a Anna Pecháčková z Pruského. O 16.00 Peter Habánek z Košece a Marianna Škvarová z Pruského. Mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.

Budúcu nedeľu budeme sláviť hodovú svätú omšu v Mikušovciach o 10.30 hodine. Na svätú omšu sme pozvali a budeme ju spoločne sláviť s dôstojným pánom Vladimírom Šupom, kňazom, ktorý pôsobil v našej farnosti a v rámci Roku milosrdenstva mu bol zrušený trest suspenzie. Budeme prosiť o odpustenie a zároveň chceme odpustiť tým, ktorí nám spôsobili smútok a bolesť.

Vo štvrtok pozývame starších miništrantov nad 13 rokov do Bratislavy. Bližšie informácie budú po prihlásení.

Všetkým mladým pútnikom do Krakova so Svätým Otcom Františkom vyprosujeme veľa požehnania a radosti zo stretnutí. Z našej farnosti bude putovať 21 mladých ľudí.

V sobotu 13. augusta 2016 vás pozývame na púť rodín a mládeže. Duchovný program bude na svätom Hostýne, kde je aj Svätá brána ROKU milosrdenstva. Popoludní bude návšteva Akvaparku DELFÍN v Uherskom Brode. Cena 10 eur, deti zdarma, zahrnutý v cene je už aj akvapark. Cesta je platená z príspevkov z 2 % z daní. Odchod autobusu je o 8.00 z Námestia v Pruskom. Prihláste sa prihláškou cez internet.

 

Po

Ut

St

Št

Pi

So

Ne

Pruské

6.3o

 

6.3o

 

6.3o

 

6.3o fr.

 

17.30

15.00

16.00

17.45

7.20, 10,15

17.45 fr.

Horovce

 

 

 

 

 

 

9.0o

DUlov

 

 

 

 

 

 

8.00

Mikušovce

 

 

17.3o

 

 

 

10.30

Tuchyňa

 

17.3o

 

 

 

 

9.0o